Ciekawe informacje

Ciekawostki i informacje z różnych dziedzin

Blog

Dlaczego powinno się dbać o zęby?W dobie wszechobecnych social mediów także fotografii upublicznianych rozległemu gronu odbiorców, wygląd zewnętrzny jest właściwością niesłychanie znaczącą a dodatkowo w ważny sposób wpływającą na to jak percypujemy siebie. Jednym z czynników, który pełni najważniejszą rolę w naszej samoakceptacji jest jakość uzębienia. nieskazitelny uśmiech to podstawa. Równe, białe i lśniące zęby nie jest wszak łatwo zachować, a jeszcze trudniej jest taki efekt uzyskać w sytuacji, gdy przez lata obchodzimy gabinet stomatologiczny.


Powinno się mimo to pamiętać, że wygląd nie jest wyłącznym powodem, dla którego powinno się starać się o zęby. Są one bowiem składnikiem aparatu mowy, jaki stanowi również prymarne ogniwo układu trawiennego. W końcu to w jamie ustnej przebiega drobienie jedzenia i dodatkowo prymarny etap rozkładu węglowodanów, w którym uczestniczą zęby i ślinianki. Zachodzą w tym miejscu procesy mechaniczne oraz chemiczne, wskutek czego na początek przetworzone jedzenie przemierza kolejną drogę, ażeby na końcu przemienić się w energię oraz mikroelementy potrzebne organizmowi do funkcjonowania. Jeśli więc ten prymarny krok, który następuje w jamie ustnej, przebiega niepoprawnie, to z każdym następnym ma miejsce to samo. Próchnica i kamień czynią, że wraz z ważnymi składnikami do naszego organizmu wnikają związki podobne do tych, które wytwarzają się w trakcie procesu gnilnego. Może to ujemnie oddziaływać na zdrowie. Pokazano, że zły stan zębów wpływa na stan zdrowia, przede wszystkim na problemy z trawieniem i z sercem. Promienny uśmiech jest więc nie wyłącznie czynnikiem wpływającym na atrakcyjność, lecz również na jakość życia.

Zdarzają się mimo to sytuacje, w których zębów nie da się już uratować, a jedynym rozwiązaniem jest usunięcie. Nie należy się wówczas zastanawiać — jeżeli tyko jest taka sposobność, powinno się jak najszybciej pozbyć się kłopotu, ażeby wadliwy ząb nie oddziaływał na organizm. Rzetelne gabinety stomatologiczne zapewniają usługę zastępowania braków przez implanty, jakie pozwalają przez kolejne lata napawać się pięknym oraz zdrowym uśmiechem. Tekst utworzony z pomocą: tym specjalistom